FA cup. Какво се случи, и какво ни очаква? Тази седмица приключи третия кръг за купата на Англия FA cup отново предложи драма, битка до последно, и незабравими моменти. Във вторник и сряда вечер зрителите станаха свидетели на общо 16 гола. 16 гола в 4 мача, това прави средно по 4 гола на двубой. Отборите на Нюкасъл, Шефилд Уензди, Дарби Каунти и Шрозбъри се класираха за четвъртия кръг. Свраките се нуждаеха от продължения, за да елиминират Блекбърн. Отборът на Шрозбъри сътвори истинска сензация след като обърна Стоук Сити. В гостуването си на bet 365 stadium тимът от лига 1 изоставаше с 2-0, но направи феноменален обрат, и след 2-3 намери място в следващата фаза. Безспорно историческа вечер за Шрозбъри, вечер, която феновете на този клуб ще запомнят. Шефилд Уензди също намери място в четвъртия кръг за купата на Англия. Кукумявките спечелиха гостуването си на Лутън с 1-0, и донесоха малко радост на своите фенове. Уензди не се наслаждава на добър сезон до момента, така че добро представяне в FA cup със сигурност радва привържениците на сините. Десертът бе оставен за сряда вечер, когато Саут Хемптън и Дарби Каунти си дадоха среща на St marries. Светците срещу овните беше мач, който си заслужаваше. Домакините поведоха с 2-0. С голове в 68 и 70 минута. Това обаче не беше всичко. Момчетата на Лампард не се отказаха, показаха характер и непримиримост, и стигнаха до 2-2. Гостите отбелязаха в рамките на 6 минути, 76, и 82 минута. Тук сякаш отново се прояви духът на FA cup. Никой не се отказва, и се бори до края. Срещата влезе в продължения, а дузпите сякаш просто бяха неизбежни, за да допълнят драмата. Дарби ликува накрая след 5-3 при наказателните удари. Всеки, който обича английския футбол със сигурност се е насладил на страхотни мигове. Какво ни очаква в четвъртия кръг за FA cup? Вниманието ще приковат Арсенал и Манчестър Юнайтед. Манчестър Сити приема Бърнли, а Челси ще посрещне Шефилд Уензди. Ще имаме и лондонски дербита. Кристъл Палас Тотнъм, и Уимбълдън Уест Хям. В друг любопитен мач Милоу ще приеме Евертън. Мачовете ще се играят между 25 и 28 януари. Насладете се на зрелището, защото английският футбол всеки път показва, че носи нещо различно, и уникално.