Поредният кръг от premier league отново ни предложи много зрелище, неповторими емоции и драма. За първи път от създаването на висшата лига имаше два мача, които завършиха 4-3. Кръгът предложи много голове, радост за едни и тъга за други. Увърлхемптън и Лестър откриха програмата, като зрителите на Молиню станаха свидетели на истински спектакъл в съботния следобед. Вълците ликуваха накрая, но всеки неутрален фен със сигурност за пореден път е усетил магията на английския футбол. Съботата продължи с нова порция мачове и неочаквани трудности за Ливърпул. Мърси сайдци посрещнаха Кристал Палас очаквайки рутинна победа и нови 3 точки. Мачът изобщо не беше толкова лесен за феновете на червените. Двубоят беше много драматичен, като футболистите на Рой Хочсън могат да съжаляват, макар и да вкараха 3 гола на Амфиилд това не беше достатъчно и орлите си тръгнаха с празни ръце. По същото време, Манчестър Юнайтед постигна седма поредна победа във всички турнири. Оле Гунар Солскяр продължава да не познава вкуса на загубата. Червените дяволи нижат победа след победа и вече са много близо до топ 4. Нюкасъл с изключително важен успех. Свраките изиграха много силен мач и победиха Кардиф с 3-0. По този начин джордитата излязоха от зоната на изпадащите и събраха 21 точки. Изглежда, че настъпиха позитивни дни за черно-белите, отборът постигна втора поредна победа само в рамките на 4 дни. Интересни новини се появиха след мача, когато Майк Ашли и Рафаел Бенитес са имали среща на 4 очи, на която собственикът е обещал на испанеца средства за трансфери. Тепърва ще разберем какво ще се случи в този легендарен клуб от североизтока. За отбелязване е и победата на Борнемут срещу Уест Хям, с 2-0. Уотфорд и Бърнли не си вкараха гол. В голямото дерби на кръга Арсенал посрещна Челси. Топчиите спечелиха с 2-0 и се върнаха в битката за топ 4. Проблемите на Челси в атака изглеждат все по-сериозни. Сари трябва да се замисли, защото Манчестър Юнайтед и Арсенал са само на 3 точки от сините. Ако Челси продължава така, отборът много трудно ще задържи позицията си в топ 4. Неделният ден също предложи интересни мачове на феновете. Манчестър Сити и Тотнъм бяха във фокуса на вниманието. Гражданите гостуваха на последния Хъдърсфиилд, а Тотнъм гостува на Фулъм, в лондонско дерби. На John Smith stadium мачът за гражданите не тръгна лесно, но просто разликата в класите беше очевидна. Манчестър Сити спечели категорично, вкара 3 гола и отново скъси разликата до Ливърпул на 4 точки. В последния мач от кръга Тотнъм макар и без контузения Хари Кейн и отсъстващия Хюн Мин Сон, футболистите на Маурисио Почетино се справиха и постигнаха много важна победа. Дебют за Фулъм направи Раян Бабел, който пристигна от Бешикташ. Домакините водени от Раниери започнаха много силно мача, и първи откриха резултата. Въпреки че Тотнъм изоставаше на полувремето през втората част гостите направиха пълен обрат с голове на Деле Али и Хари Уингс. По този начин Тотнъм не само постигна много ценна победа, но тимът дръпна с 4 точки пред четвъртия Челси. Тепърва ще разберем по какъв начин ще се отрази липсата на Кейн и Сон, но вчера се видя, че и без тях Тотнъм се справи и спечели. Разбира се идват много трудни мачове за Почетино и компания, като още в четвъртък вечер Тотнъм гостува на Челси в реванш за купата на лигата. Ето как изглежда и топ 6 след 23 кръга. Първо място за Ливърпул с 60 точки. На второ място е Манчестър Сити с 56. Третата позиция е за Тотнъм с 51 точки. Топ 4 се допълва от Челси с 47 точки. Петата и шестата позиция се заемат съответно от Манчестър Юнайтед и Арсенал с 44 точки. В зоната на изпадащите намираме Кардиф с 19 точки, Фулъм с 14, и Хъдърсфиилд с 11. Предстои още много драма до края на сезона. Много напрегнати моменти, и много незабравими емоции за феновете. А предстои развръзката и във FA cup и Carabao cup.

Ето как изглежда и топ 6 след 23 кръга:

Първо място за Ливърпул с 60 точки. На второ място е Манчестър Сити с 56. Третата позиция е за Тотнъм с 51 точки. Топ 4 се допълва от Челси с 47 точки. Петата и шестата позиция се заемат съответно от Манчестър Юнайтед и Арсенал с 44 точки. В зоната на изпадащите намираме Кардиф с 19 точки, Фулъм с 14, и Хъдърсфиилд с 11. Предстои още много драма до края на сезона. Много напрегнати моменти, и много незабравими емоции за феновете. А предстои развръзката и във FA cup и Carabao cup.