Ливърпул се върна на върха след 3-0 като домакин на Борнемут. „Червените“ решиха всичко още през първото полувреме след голове на Мане и Вайндалдум, като при първия останаха съмнения за засада. След почивката Салах направи 3-0. Тимът на Юрген Клоп направи и куп пропуски след почивката, а с успеха дръпна с 3 точки на шампиона Манчестър Сити. „Гражданите“ приемат в неделя Челси.

Арсенал също записа безпроблемна победа като гост на Хъдърсфийлд с 2-1 след попадения на Айоби и Лаказет през първото полувреме. В края на мача Сеад Колашинац си вкара автогол.

Кристъл Палас и Уест Хем направиха 1-1 в лондонското дерби на кръга.

Кенет Зохоре донесе в последната минута изключително ценна победа на Кардиф като гост на Саутхемптън с 2-1 и така се измъкна то зоната на изпадащите.

Уотфорд се справи с Евертън 1-0 с гол на Андре Грей.

Лаказатет вкара втори гол за Арсенал, „артилеристите“ не срещат проблеми с Хъдърсфийлд.

Ливърпул поведе набързо с 2-0 след голове на Мане и Вайналдум срещу Борнемут, като при попадението на сенегалеца имаше тънка засада. Арсенал води с 1-0 на Хъдърсфийлд.

Арсенал има известни кадрови проблеми. Аут са Обамеянг, Йозил, Рамзи и Джака. Всички те имат здравословни проблеми.

Сред резервите за Ливърпул е Трент Алекзандър-Арнолд.