16 отбора се впуснаха в луда надпревара за най-мечтания трофей. От тези 16 тима, които стигнаха до осмина финалната фаза, накрая ще остане само един.

След подновяването на борбата два английски отбора очакваха своите предизвикателства. Тотнъм и Манчестър Юнайтед. Червените дяволи се изправиха срещу ПСЖ, а шпорите имаха за съперник немския Борусия Дортмунд.

Очакванията към мача между Юнайтед и ПСЖ бяха големи. Формата на червените даваше увереност и надежда на всички фенове. Можеше ли Манчестър Юнайтед да се противопостави на ПСЖ? Щеше ли приказката на Солскяр да продължи? Можеше ли Манчестър Юнайтед да се върне към великите си европейски вечери? Отговорътт на всички тези въпроси щеше да стане ясен във вторник вечер. Истината е, че французите бяха по-класния отбор на терена. Макар и без голямата си звезда Неймар, и без Кавани футболистите на Томас Тухел показаха, че са по-добрия отбор. Килиан Мбапе отново блесна с гол във вратата на Дехея. Какво можем да кажем за Анхел Ди Мария? Аржентинецът взе много сладък реванш срещу бившия си отбор. През целия двубой феновете на олдтрафорд освиркаха Ди Мария, но той не се впечатли особено от това. С голове на Кимбемпе и Мбапе парижани си осигуриха един много добър аванс преди реванша на Парк де Пренс. Моето мнение е, че ПСЖ свърши своята работа в една голяма степен и ще чака спокойно реванша. Някои ще кажат, но това е Манчестър Юнайтед! Да, това е Манчестър Юнайтед, но момчетата на Солскяр показаха, че все още не са готови за големи подвизи.

В сряда вечер на митичния Уембли се срещнаха Тотнъм и Борусия Дортмунд. Един мач, който се очакваше с голям интерес. Домакините бяха без Хари Кейн и Деле Али. За немците много липсваха Марко Ройс и Лукас Писчек. Очакванията на специалистите бяха за равностойна среща. Тези очаквания се оправдаха, но само през първата част. На полувремето двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0-0. След Почивката обаче, Тотнъм наложи своята доминация. Шпорите отбелязаха още в 47 минута, което им даде огромен превес. Борусия като чели не можа да реагира по правилния начин. Момчетата на Почетино след вкарания ранен гол заиграха още по-силно. В последните минути на мача Тотнъм стигна до втори гол, а малко след това резултатът стана и класически. Тотнъм се наложи с класическото 3-0 с голове на Хюн Мин Сон, Ян Фертонген, и Фернандо Йоренте. Тотнъм направи една огромна крачка към четвъртфиналната фаза. Крачка, която трябва да бъде завършена на немска земя след 3 седмици. Разбира се всички знаем колко трудно се играе на стадиона в Дортмунд и каква прекрасна атмосфера създават жълто-черните привърженици. 3 гола обаче са голяма преднина във футбола. Тепърва ще разберем какво ще се случи.

Днес в лига европа, Англия ще бъде представена от Арсенал и Челси. Футболистите на Емери гостуват на добре познатия в България Бате Борисов, а Челси ще гостува на шведския гранд Малмьо. Бате Борисов Арсенал са с начален час 19.55. Челси гостува на Малмьо от 22.00.