Какво се случи в лига европа снощи? Как се представиха английските отбори? Изненадващо или не английските отбори записаха по победа и загуба в четвъртък вечер. Арсенал и Челси приковаха вниманието на феновете.

Арсенал гостуваше на Бате Борисов в Беларус, а Челси трябваше да гостува на шведския гранд Малмьо. Ще започнем с двубоя на Арсенал. Мач, в който едва ли много хора очакваха Арсенал да загуби. Бате Борисов обаче се противопостави на далеч по-именития си съперник. Домакините играха без страх и показаха, че се развиват. Със сигурност не е лесно да победиш Арсенал и отборът от Беларус заслужава само поздравления. Много хора ехидно се смееха, когато преди около 10 години Левски игра с Бате Борисов, а после и Литекс. Вижда се 10 години по-късно къде е тимът от Беларус и къде е българския футбол. Снощи на градския стадион в Борисов Бате спечели с 1-0 с гол на Станислав Драгун в 45 минута. Арсенал опита да притисне своя съперник, като дори Лаказет отбеляза гол в 56 минута, но попадението бе отменено заради засада. Сеат Колашинац също пропусна отлична възможност за гостите, а вечерта стана още по-тежка за Арсенал, когато Лаказет получи червен картон и трябваше да напусне терена. Французинът пропуска и реванша на Емирейдс след седмица. Треньорът на Арсенал Унай Емери не изглеждаше притеснен след края на срещата, като заяви, че отборът му е направил всичко възможно да отбележи. Разбира се логиката сочи, че Арсенал е много по-класния отбор и би трябвало да отстрани Бате Борисов на реванша. Изглежда логично в Лондон Арсенал да разгроми съперника си и да продължи, но феновете на топчиите със сигурност ще треперят мно
Мачът на Челси премина доста по-рутинно, затова няма да му отделяме и кой знае колко внимание. Челси стигна до много добър турнирен резултат срещу Малмьо, 1-2 и си осигури един комфортен аванс преди реванша. Гостите от Лондон вкараха два гола и въпреки, че скандинавците вкараха в края това едва ли ще им послужи за нещо. Със сигурност реваншите ще бъдат интригуващи и интересни. Особено мачът на Арсенал ще се чака с голям интерес.