За първи път в своята 133 годишна история отборът на Уикъмб Уондърърс се класира за второто ниво на английската футболна система. Това се случи, след като във финала на стадион Уембли хората на мениджъра Гарет Ейнсуърт победиха с 2:1 състава на Оксфорд Юнайтед. В двубой, в който „Юта-та“ тотално доминират и създават 13 на 5 голови положения, съдбата бе решила друго. В 9-та минута с гол на Антъни Стюърт, резултата бе открит за тима от град Хай Уикъмб. Въпреки много силното второ полувреме за Оксфорд и изравнителен гол на Марк Сайкс в 57 минута, късната дузпа реализирана от Джо Джейкъбсън класира „сините“ в Чемпиъншип. В един много странен сезон, където те стартират като фаворит за изпадане и след трудните последни години, тази вечер се превърна в една от най-славните за клуба от Бъкингамшир. До този момент най-значимите им постижения са полуфинал за Купата на ФА през 2001 година, когато отпадат от Ливърпул, полуфинал за Купата на Лигата през 2007, където са елиминирани от Челси, както и победа в Англо-италианската купа през 1975 година. В състава на Уикъмб изпъкват няколко познати имена, като тези на Крейг МакКейл- Смит, Дейвид Стокдейл и култовият нападател Адебайо Акинфенва. А, тази вечер всички фенове на победителите си мечтаят за бъдещите дерби мачове с традиционните местни съперници Рединг и Лутън Таун.