Във вторник, сряда и четвъртък 6 отбора от Албиона играха срещи в турнирите на Шампионска лига и Лига Европа.

Във вторник на “Пушкаш Арена“ в Будапеща в мач за място в последните осем в ШЛ, лидерът във Висшата лига Манчестър Сити без особено напрежение победи с 2-0 немския Борусия Мьонхенглабдах. Головете отбелязаха Кевин де Бройне(12′) и Илкай Гюндоган(18′). Голът на белгиеца беше истински шедьовър с прецизен далечен удар с левия крак.Второто попадение на германския халф бе негово 15-то за сезона и така той е голмайстор на тима.“Гражданите“ достигнаха четвъртфиналите за четвърта поредна година,като в последните си 32 мача са допуснали една единствена загуба от своите съграждани Манчестър Юнайтед,а в осми пореден сезон отбелязват над 100 гола.

Де Бройне бележи

В сряда друг английски отбор спечели заслужено място в четвъртфиналната фаза за първи път от седем години.Челси на своя Стамфорд Бридж изхвърли от турнира лидерът в Примера Атлетико Мадрид след 2-0 и общ резултат 3-0. Головете отбелязаха Хаким Зиеш(34′) и Емерсон Палмиери(90’+4). Така момчетата на Тухел в 13 срещи под негово ръководство нямат загуба и записаха 11-та суха мрежа!Силен мач направи многомилионното офанзивно трио Зиеш-Хаверц-Вернер, което взе да се сработва!

Така за четвъртфиналите попаднаха цели три английски отбора-Ливърпул,Манчестър Сити и Челси!Жребият е днес в 13ч.

В четвъртък в осминафинална среща за Лига Европа бомбата сътвори Динамо Загреб,който победи с 3-0 след продължения Тотнъм!На своя “Максимир“ хърватите без треньора си Зоран Мамич,който напусна отбора в понеделник след като бе осъден да излежи присъда в затвор за измами,изигра страхотен мач и напълно заслужено изхвърли “шпорите“ от турнира.Редовното време завърши при резултат 2-0, което доведе до продължения!Герои за домакините бяха Мислав Оршич,който отбеляза хеттрик и вратаря Доминик Ливакович!

Радоста на Оршич

В Лондон на “Емирейтс“, Арсенал допусна загуба с 0-1 от Олимпиакос! Тя не се оказа фатална и с общ резултат 3-2 напред продължават “топчиите“! Голът за гръцкия тим отбеляза бившият играч на Ал-Духаил и Гранада Юсеф Ел-Араби! Гостите завършиха срещата с 10 души,след като Усейну Ба получи 2 жълти картона и бе изгонен!

В сблъсъкът на грандовете на Сан Сиро, между Милан и Манчестър Юнайтед крайни победители излязоха “червените дяволи“. След равенство в първия двубой 1-1, гостите постигнаха изключително важна победа след гол на влезлия на полувремето на мястото на Маркъс Рашфорд талисман на отбора Пол Погба(48′). Французинът отсъстваше от терените повече от месец (6 февруари), но имаше ключово значение за класирането на тима на Оле Гунар Солшяр!

Така за днешният жребий за четвъртфиналите,който е в 14ч. се класираха два тима от Англия-Арсенал и Манчестър Юнайтед!

Глазгоу Рейнджърс загуби домакинството си на Славия Прага с 0-2 и отпадна от надпреварата. Домакините изиграха слаб мач и ще се запомнят с грубото нарушение на Кемар Рууф, срещи вратаря на Славия. В 73 мин. Белагун получи 2-ри жълт картон и остави отбора с 9 души. Така приказката на Джерард и компания в Европа завърши.