През уикенда се играха 1/4 финални срещи от ФА Къп, няколко мача от ВЛ и кръгове във Футболната лига.

1. Челси-Манчестър Сити и Лестър-Саутхямптън са полуфиналните двойки за ФА Къп.

2. Саутхямптън победи безапелационно Борнемут, като гост с класическото 3-0. Головете отбелязаха Дженепо и Редмънд с две попадения.

3. Продължават тежките мигове на Гудисън за Евертън. Те загубиха от Манчестър Сити с 0-2, след късни голове на Гюндоган и Де Бройне.

4. Тухел класира Челси за полуфинал, след 2-0 над закъсалия Шефийлд Юн., след голове на Норууд(автогол) и Зиеш.

5. Лестър нанесе първа загуба от 30 гостувания на английски отбори на Манчестър Юн. с 3-1 и се класира на полуфинал за ФА Къп за първи път от 39 години. Головете отбелязаха Ихеаначо(два), Тилеманс за домакините и Грийнууд за гостите.

6. Джо Харт допусна гаф пред феновете на “шпорите“.Той публикува поздравително приветствие в социална мрежа без да подозира, че реално отборът му бе отстранен от Динамо Загреб. По-късно той се извини с клип за грешката си, но дали ще успее да замаже недоволството на феновете на лондончани за нелепата си реакция и незаинтересованост към клуба.

7. В невероятен мач във Висшата лига, Уест Хям и Арсенал не можаха да излъчат победител и завършиха 3-3. В класическо лондонско дерби, чуковете поведоха с 3-0, но допуснаха изравняване. Сучек отбеляза и в двете врати, а Доусън си вкара втори автогол в пореден мач. Останалите голове бяха дело на Лингард и Боуен(УХ) и Лаказет(Ар.)

8. Тотнъм победи като гост с 2-0 Астън Вила с голове на Винисиус и Кейн(дузпа). Това бе първи гол за бразилеца във Висшата лига.

9. Брайтън спечели с класически резултат битката в дъното с Нюкасъл. Голмайстори за “чайките“ бяха Тросар, Уелбек и Мопе.

10. Фулъм не успя да облекчи положението си в дъното и загуби на своя Крейвън Котидж от Лийдс Юн. с 1-2. Два гола на гостите бяха отмени след ВАР, а това бе първа победа в Лондон за сезона на момчетата на Биелса. Головете отбелязах Андерсен (Ф.) и Бамфорд и Рафиня (Л.Ю.).

11. В Чемпиъншип, Престън НЕ уволни мениджъра си Алекс Нийл, след едва една победа в последните 9 мача.

12. В Дербите на Южен Уелс между Суонзи и Кардиф, момчетата на Мик Маккарти нанесоха болезнена загуба на “лебедите“ С 1-0. Единственото попадение отбеляза Ейдън Флинт, а с това Кардиф вече е на 4 точки от местата за плейофи.

13. Лидерите Норич допуснаха домакинско равенство с Блекбърн, като от това се възползва единствено Уотфорд , който победи класически Бирмингам.

14. Дарън Муур записа първа победа начело на Шефийлд У. и то по впечатляващ начин.“Кукумявките“ надделяха , като гости над високолетящия Барнзли с 2-1. Попаденията отбелязаха Морис(Б) и два гола на Роудс(ШУ).

15. Направилият добро име сред мениджърските среди във Футболната лига с отбора на Линкълн, Дани Коули, дебютира с победа начело на Портсмут. В тежък мач срещу Ипсуич, “помпите“ надделяха с 2-1 след пълен обрат.

16. Всички лидери в Лига 1 направиха ремита. Съндърланд и Линкълн помежду си 1-1, а Хъл и Питърбро като гости, съответно на Шрюсбъри и Рочдейл.

17. В невероятен мач на Спотланд Рочдейл, който се бори за спасението си направи зрелищно 3-3 с Питърбро. До 87-та минута резултата беше 1-2,като после паднаха 3 гола, а гостите успяха да се спасят от загуба едва в 4-та добавена минута.

18. Лидерът в Лига 2 Челтнъм постигна заслужена победа над Солфърд с 2-0. Головете паднаха още през първото полувреме, благодарение на Лонг и Съркомб.

19. В най-интересният мач за кръга в четвъртото ниво, домакинът Транмиър победи с 2-1 Екзитър. Головете за Роувърс паднаха след две дузпи!

20. В директен сблъсък за второто място в Лига 2, Кембридж Юн. победи Форест Грийн с минималното 1-0. Голът за Юнайтед отбеляза бившата звезда на Норич Уес Хулахан.