На Еър Албания в Тирана, отборът на Англия постигна втора поредна победа. Този път момчетата на Гарет Саутгейт спечелиха с 2-0 над Албания след пълно превъзходство и с малко усилия! Единствената опасност за домакините бе при 0-0 ,като Мирто Узуни, който се подвизава във Ференцварош не можа да уцели очертанията на вратата на Ник Поуп. Головете паднаха равномерно и в двете полувремена. Първото попадение отбеляза Хари Кейн в 38-та минута, който засече страхотно центриране на Люк Шоу с глава! Така, след 496 минути суша, таранът на Тотнъм отбеляза на 17-ти различен стадион с фланелката на “трите лъва“. Второто попадение дойде в 63-та минута, когато Мейсън Маунт получи пас именно от капитана и с прецизен удар покрай вратаря Етрит Бериша (Спал) оформи крайния резултат 0-2. Вратарят Ник Поуп пък стана първият вратар на Англия, който запази 6 сухи мрежи от 6 мача, докато Фил Фодън уцели страничната греда! Следващата среща е в сряда, 31.03 с отбора на Полша,която ще се проведе на Уембли! Съставът на Англия: Ник Поуп, Кайл Уокър, Хари Макгуайър, Джон Стоунс, Люк Шоу, Калвин Филипс(Джеймс Уорд-Праус 71′), Деклан Райс, Фил Фодън(Джеси Лингард 81;), Рахийм Стърлинг, Месън Маунт, Хари Кейн(капитан).

Шотландия направи втори реми, този път като гост в Израел 1-1. Дор Перец (Макаби Тел Авив) изведе домакините напред със снаряд от далечно разстояния в 44-та минута. През второто полувреме, момчетата на Стив Кларк изравниха след гол на играча на Нюкасъл Райън Фрейзър. Така Шотландия е трета в групата си с 2 точки!

Райън Фрейзър получава поздравления от Че Адамс за изравнителния си гол

Ирландия допусна срамна загуба от Люксембург на своя Авива в Дъблин с 0-1. Единственото попадение падна в 85-та минута, като бе дело на родения в Португалия играч на Динамо Киев Жерсон Родригес. Така момчетата на Стивън Кени допуснаха втора поредна загуба и са предпоследни в групата с 0 точки.

Жерсон Родригес след гола си срещу Ирландия

В приятелска среща на Кардиф Сити Стейдиъм, играещият на собствена земя Кийфър Мур (Кардиф Сити), донесе единственото попадение и така и победата на Уелс над Мексико с 1-0. В срещата бяха запазени редица титуляри, които бяха съхранени за предстоящия във вторник важен квалификационен мач с Чехия отново в Кардиф, но този път  на Принсипалити стейдиъм!

Кийфър Мур бележи на Мексико

В друга приятелска среща на Уиндзор Парк в Белфаст, Северна Ирландия загуби от САЩ с 1-2. Гостите поведоха с 0-2, след голове на Джовани Рейна (Борусия Дортмунд) и Кристиан Пулишич (Челси) от дузпа. В края на мача, халфа на Абърдийн Найъл Макгин отбеляза почетното попадение! Така след 10 мача начело на отбора Иан Бараклъф не познава вкуса на победата!