• 1. Ребека Уелч ще стане първата жена главен съдия на среща от Футболната Лига. Това ще се случи на 5 април на срещата в Лига 2 между домакина Хароугейт и Порт Вейл!
  • 2. В най-чаканата среща от кръга във Висшата Лига, Ливърпул победи категорично Арсенал в Лондон с 3-0. На Емиратс Диого Жота наниза две попадения,след като влезе като резерва в 61-та мин. , а Мо Салах бе реализатор на другото, като с това има в сметката си седем гола и две асистенции в последните си девет срещи срещу “артилеристите“.
  • 3. Манчестър Сити направи важна крачка към “узаконяването“ на титлата с победа над третия Лестър на неговия Кинг Пауър с 2-0. Головете паднаха през втората част, като бяха дело на Бенджамен Менди и Габриел Жезус, който прзнуваше рожден ден. Голове на Фернандидьо и Джейми Варди бяха правилно отменени поради засада, а де Бройне нацели гредата след пряк свободен удар. “Гражданите“ постигнаха чудовищната 15 поредна победа в гостуванията си за всички турнири!!!
  • 4. Челси претърпя пълно фиаско в домакинството си на Уест Бромич Албиън. “Дроздовете“ нанесоха тежка първа загуба на Томас Тухел с 5-2. След като Пулишич бе извел “сините“ напред , Тиаго Силва си изкара два жълти картона и остави тима си с 10 души. Това “окрили“ гостите, които обърнаха резултата още до почивката с два гола на Матеус Перейра. Калъм Робинсън отбеляза още две попадения, след като влезе на мястото на контузилата се друга резерва и бивш играч на лондончани Бранислав Иванович, а другото бе дело на Мбайе Диане. Голът на Мейсън Маунт бе слабо утешение за безпомощните домакини!
Матеус Перейра
  • 6. Манчестър Юн. постигна за пореден път през сезона пълен обрат, като се наложи срещу Брайтън на Олд Трафорд с 2-1. Бившият нападател на “червените дяволи“ Дани Уелбек изведе “чайките“ напред, но с две попадения дело на Маркъс Рашфорд и Мейсън Грийнууд през второто полувреме, възпитаниците на Оле Гунар Солскяер затвърдиха втората си позиция.
  • 7. В Йоркшърско дерби на Елън Роуд, Лийдс Юн. заслужено спечели с 2-1 над последния в подреждането Шефийлд Юн. Джак Харисън изведе “белите“ напред, за да се стигне до изравняване в последната минута на първото полувреме чрез Бен Озбърн. Мачът бе решен от нелеп автогол на Фил Ягиелка, който в стремежа си да избие центриране на голмайстора на домакините насочи топката неспасяемо в собствената си врата! Това е седми автогол на ветерена, като по този показател е втори след Ричард Дън, който е с 10!!!
  • 8. Нюкасъл Юн. извоюва ценна точка в битката за спасяване, като направи 2-2 с Тотнъм на Сейнт Джеймсис Парк. Жоелингтън и резервата Джоузеф Уилък бяха точни за “свраките“, а Хари Кейн отбеляза двата гола за “шпорите’.
  • 9. Саутхямптън постигна пълен обрат срещу Бърнли. След като губеха с 0-2 до 28-та минута, “светците“ нанесоха три безответни попадения, чрез Стюарт Армстронг , Дани Ингс и Нейтън Редмънд и постигнаха важна победа в битката си за спасение. Крис Ууд от дузпа и Матей Видра бяха точни за “Кларетс“.
  • 10. В друг драматичен мач на Вила Парк и пак след пълен обрат, Астън Вила спечели с 3-1 над Фулъм и засили страховете на “Котиджърс“ за предстоящо отпадане! След груба грешка на Тайрън Мингс, Александър Митрович изведе лондончани напред с едва първия си гол за сезона. Резервите за “виланите“ Трезеге и Кийнан Дейвис вдъхновиха тима за пълен обрат, като египтянина отбеляза две попадения, а Оли Уоткинс добави третото.
  • 11. Лидерът в Чемпиъншип Норич допусна изравняване в добавеното време в гостуването си на Престън Норт Енд и завърши 1-1, докато намиращият се в страхотна форма Уотфорд постигна поредна победа с минималното 1-0 над застрашения от отпадане Шефийлд У, след автогол на Том Лийс. Часове преди срещата мениджърът на гостите Дарън Муур даде положителен тест за Covid-19.
  • 12. В битката за плейофите Суонси допусна загуба в последната минута в гостуването си на Бирмингам. Брентфорд не успя да надделее над Хъдърсфилйд и завърши 1-1. В оспорван сблъсък “съседите“ в плейофните позиции Барнзли и Рединг също завършиха 1-1, а Борнемут нанесе поражение на Мидълзбро с 2-1. Кардиф загуби като домакин с 0-1 от Нотингам Форест.
  • 13. В дъното в Чемпиъншип Уикъмб запази слаби надеждите си за спасение, след като победи доиграващият и немотивиран Блякбърн с 1-0, а Родъръм допусна загуба от Милуол със същия резултат.
  • 14. Важна крачка към спасението направи Дарби Каунти, който спечели на своя Прайд Парк с 2-0 над Лутън Таун, докато Ковънтри затрудни положението си след класическа загуба в Лондон от Куинс Парк Рейнджърс.
  • 15. Лидерите в Лига 1 постигнаха драматични победи в края на своите срещи! Хъл Сити направи късен обрат в Крю с 2-1, след като губеше до 67-та минута. Питърбро спечели с 1-0 в самия край на мача гостуването си във Флийтууд, чрез поредния гол на Джонсън Кларк-Харис.
Малик Уилкс от Хъл
  • 15. В най-интересния двубой Съндърланд сломи Оксфорд Юн. с 3-1, като на полувремето се стигнало до сблъсъци между двата тима в тунела, като вратаря на гостите Джак Стивънс е получил удар в главата!
  • 16. Отборите борещи за плейофните места Портсмут, Блекпул и Чарлтън постигнаха важни победи съответно срещу Рочдейл, Суиндън и Донкастър.
  • 17. Уимбълдън и Бристол Роувърс допуснаха минимални загуби съответно от Плимут и Ипсуич и намалиха шансовете си за спасение.
  • 18. Лидерът в Лига 2 Кембридж Юн. постигна много ценна победа на Моркамб с 2-1, след поредните два гола отбелязани от правещия невероятен сезон Пол Мълин.
Пол Мълин от Кембридж
  • 19. В телевизионния мач на кръга Челтнъм нанесе тежко поражение над Транмиър с 4-0 и запази втората си позиция, докато от загубата на Роувърс се възползва Болтън, който въпреки нулевото си реми с Колчестър Юн. се изкачи на третото място даващо директно влизане в Лига 1.
  • 20. Предпоследният Саутенд пропусна дузпа срещу Карлайл и допусна поредна домакинска загуба, този път с 0-2. Последният в класирането Гримзби допусна късно изравняване в Солфърд. Така двата тима са близо до загуба на статута си на отбори от Футболната Лига.