В най-очакваната среща във Висшата Лига, Манчестър Юн. нанесе болезнено поражение с 3-1 в Лондон на Тотнъм и с това му намали драстично шансовете за влизане в Топ 4. Кавани бе помислил, че е извел “червените дяволи“ напред , но попадението му бе отменено заради нарушение на Мактоминей над Сон. Именно корееца изведе “шпорите“ напред в края на първото полувреме, за да се стигне до 8-ия пълен обрат за сезона от страна на момчетата на Солскяер. Головете отбелязаха Фред, Кавани(петият играч, който бележи срещу отбор воден от Моуриньо в две различни държави) и Грийнууд, който отбеляза своя 13-ти гол във Висшата Лига !

На Етихад се получи най-голямата изненада на кръга. Лийдс Юн. успя да спечели над Манчестър Сити с 2-1, като игра цяло полувреме с намален състав, след като бе изгонен капитана на тима Купър. В интересните последни 5 минути на първото полувреме Далас изведе гостите напред, а остро влизане на централния бранител на йоркшърци срещу Жезус, остави “белите“ в тежка ситуация. Второто полувреме предложи пълна доминация на Сити и с това се стигна до заслужено изравняване на Торес. И когато всички очакваха пълен обрат, коравият тим на Биелса нанесе втори и решаващ удар отново чрез Далас.

Далас бележи за Лийдс Юн.

Уест Хям продължи страхотното си представяне с трудна ,но заслужена победа над “коравия“ Лестър Сити с 3-2. “Чуковете“ поведоха с 3-0 до 48-та минута, след поредните две попадения на Лингард и Боуен, за да се стигне до късни два гола на намиращия се в страхотна форма Ихеаначо. Капитанът на лондончани Ноубъл записа мач номер 400 във Висшата Лига, а момчетата на Мойс си запазиха четвъртата позиция, като са вече на точка от “лисиците“ в борбата за призовите места. Играчите на гостите Мадисън, Перес и Чоудри бяха извадени от тима преди срещата за нарушаване на Covid-19-протокола!

Продължава стахотната форма на Лингард

В Лондонско дерби, Челси впечатли с доминираща победа над Кристъл Палас. Хаверц, Пулишич(2) и Зума бяха точни за “сините“, а Бентеке отбеляза почетно попадение за “орлите“ ! Така Тухел няма загуба като гост във Висшата Лига с баланс 4-2-0, а момчетата на Ходжсън загубиха седма поредна среща срещу опонента си!

С гол в добавеното време на Александър-Арнолд, Ливърпул постигна изключително важна победа над Астън Вила с 2-1. Така “червените“ са на шеста позиция и три точки ги делят от заветното четвърто място! След като Уоткинс бе извел “виланите“ напред през първото полувреме, шампионите осъществиха пълен обрат през втората част, след поредно попадение на Салах и споменатия Александър-Арнолд!

Правещият слаб сезон Арсенал, спечели с класически резултат гостуването си на последния и почти математически изпаднал Шефийлд Юн. С две попадения се отличи Лаказет, а 19-годишният Мартинели също бе точен за “артилеристите“ . Така другата седмица, “остриетата“ може да изпаднат официално от Висшата Лига в срещата си с Уулвърхямптън, като изостават от Нюкасъл на 18 т. ,а в оставащите 7 мача, могат да се доберат до 21т.

Сен-Максимин вдъхнови Нюкасъл Юн. за пълен обрат на Търф Муур срещу Бърнли с 2-1. След като водеха с 1-0 след гол на Видра, “червеношийките“ допуснаха пълен обрат през второто полувреме. “Свраките“ нанесоха ударите си чрез Мърфи и страхотния французин.

Фулъм затвърди опасенията си за изпадане с поредна домакинска загуба, този път от Уулвърхямптън с 0-1. Адама Траоре вкара страхотен гол в добавеното време, като преди това попадение Вилиан Жосе бе отменено!

В Чемпиъншип, лидерите Норич и Уотфорд постигнаха поредни победи по пътя си обратно към Висшата Лига. “Канарчетата“ победиха като гости Дарби К. 1-0, а “стършелите“ “ужилиха“ два пъти Рединг на своя Викаридж Роуд. Сар отбеляза със страхотни удари и двете попадения за крайното 2-0.

В битката за плей-офите Брентфорд унищожи с 5-0 Престън, като гост, а Суонси се пробуди с класика 3-0 в Лондон над Милуол. Продължава победния поход на Барнзли, като момчетата на Валериен Исмаил победиха с 2-0 Мидълсбро, като домакин, а Борнемут също добави важни 3 т. след домакинско 4-1 над Ковънтри.

В битката в дъното, Уикъмб допусна домакинска загуба от Лутън с 1-3, след като водеше с 1-0 до 80-та минута. В живо и изпъстрено с положение йоркшърско съперничество се получи нулево реми, като Хъдърсфийлд пое глътка въздух, докато Родъръм остава в голяма беда и спешна нужда от точки. Шефийлд У. допусна тежка загуба в Лондон на К.П.Р. С 4-1, като шотландския национал на “обръчите“ Дайкс се отличи с две попадения, а “кукумявките“ остават на 7 т.от зоната за спасение.

Продължава “ренесанса“ на Бирмингам под “диригенството“ на Лий Боуйър. Така “сините“ спечелиха с 2-0 над Стоук Сити и са вече на сигурното 18-то място и с цели 9 т. пред Родъръм, но и с 4 мача повече!

В мачове без особено значение Бристол Сити и Нотингам Форест направиха нулево реми, като домакините взеха първа домакинска точка след седем поредни загуби на Аштън Гейт, а в Уелс Кардиф и Блякбърн направиха зрелищно 2-2, като “сините“ допуснаха две изравнявания в края на двете полувремена!

В Лига 1, лидерите Хъл и Питърбро, постигнаха жизненоважни победи като гости и то с класически резултати. “Тигрите“ победиха Плимут, а Боро надигра Суиндън с пореден гол на Кларк-Харис.

В най-интересния мач игран на Стейдиъм ъф Лайт, Съндърланд бе съкрушен от намиращия се в подем Чарлтън с 1-2. Скоуен от тима на “черните котки“ отбеляза и двете врати, като намали шанса на тима за директна промоция. Линкълн постигна равенство 2-2 с прекия си конкурент за плей-офните места Блякпул, след като губеше с 0-2 до 75-та минута. Портсмут допусна първа загуба при Дани Каули и то на своя Фратън Парк от “бойкия“ тим Бъртън Албиън с 1-2.

Ипсуич се задоволи с нулево реми с М.К. Донс, като същото стори и Джилингам с Шрусбъри, а Оксфорд Юн. унижи с 6-0, като гост Крю Алекзандра.

В битката за спасение, Уигън и Уимбълдън постигнаха убедителни победи в гостуванията си на Донкастър и Акрингтън, съответно с 4-1 и 5-1. Бившият играч на ЦСКА Соломон-Отабор отбеляза едно от попаденията за Атлетик, а Ник Цанев бе на вратата на “лудата банда“. Норхямптън направи 1-1 с Бритол Р., а последните Рочдейл загубиха с 0-1 гостуването си на Флийтууд, след нелеп автогол.

В Лига 2 Марк Купър бе уволнен от ръководството на Форест Грийн, след близо пет години начело на клуба. Лошата серия от шест срещи без победа и четири поредни загуби костваха работата му. Временно начело на клуба застава Джими Бол, който е треньор на тима до 18 г. В събота Форест Грийн загуби гостуването си на Уолсол с 2-1.

Марк Купър напуска Форест Грийн

Челтнъм постигна минимална, но важна домакинска победа над Лейтън Ориент с гол от дузпа, с което излезе начело, възползвайки се от грешната стъпка на Кембридж Юн., който загуби тежко у дома си от Екзитър с 1-4. Болтън направи пълен обрат в домакинството си над Хароугейт с 2-1, а Транмиър направи нулево реми в Скънторп. Порт Вейл пък записа шеста поредна победа над Моркамб с 1-0, като срещата се забави поради обилен снеговалеж.

В битката в дъното в четвъртото ниво, Саутенд направи безлично нулево домакинско реми с Кроули в повторния дебют на Фил Браун начело на тима,който замени Марк Молслий ден преди срещата, а последният Гримзби си усложни положението след загуба с 1-0 в Брадфорд. Колчестър загуби катастрофално в Олдъм с 5-2, а като домакин Бароу постигна 2-2 с Карлайл.