Лестър затвърди третата си позиция, като победи с класически резултат почти изпадналия тим на УБА. Мачът бе решен в рамките на 13 минути, като между 23-та и 36-та минута с голове на Варди, Еванс и Ихеаначо „лисиците“ си решиха мача и направиха преднината си пред четвъртия Челси 4 точки.

Варди бе захранен с пас от Кастан за да открие резултата. С това талисманът на Сити записа името си сред голмайсторите след 11 мача „суша“.

Централният бранител Еванс удвои преднината след удар с глава при корнер.

Крайният резултат оформи Ихеаначо след пас на Варди и хладнокръвен завършек.

Кастан от домакините и Перейра от гостите удариха гредите.

Отличен мач за домакините изигра Мадисън. Лестър отправи 7 удара в очертанията на вратата пазена от Джонстън, докато колегата му Шмайхел се наложи да спасява едва един изстрел.

УБА е на 9 точки от спасението и с чувствително по-лоша голова разлика от 17-ия Бърнли. Това бе 18- та загуба за „дроздовете“ в 32 изиграни срещи, като надеждите за спасение почти се изпаряват и по всичко личи, че тима ще играе в Чемпиъншип догодина!

Лестър продължава да надгражда след класирането си на финала във ФА Къп в неделя след победа над Саутхямптън с 1:0.