В изключително драматичен мач на Анфийлд, резервата Джо Уилък донесе изравнително попадение в петата минута от добавеното време и с това намали драстично шансовете на Ливърпул за излаз на Шампионска Лига през следващата година.

Мохамед Салах отбеляза страхотен ранен гол за мърсисайдци, който се оказа недостатъчен за победа. Страхотни пропуски направиха Роберто Фирминьо, Садио Мане, Диого Жота и египетския голмайстор, като Мартин Дубравка бе принуден да направи осем спасявания.

В добавеното време момчетата на Юрген Клоп платиха голяма цена за тези пропуски, като смелия Нюкасъл успя да отбележи две попадения, като първото попадение на Калъм Уилсън бе отменено след преглед на ВАР за игра с ръка и бурни протести от страна на Стийв Брус.Така се стигна до 95-та минута, когато играещият под наем Джоузеф Уилък нанесе решаващия удар и с четвъртото си попадение в 10 мача оформи крайното 1-1.

Джеймс Милнър влезе за 159-ти път в игра, като резерва и задмина рекорда на Питър Крауч от 158.

Така Ливърпул е шести с 54т. от 33 мача, докато Нюкасъл Юн. е 15-ти с 36т. от също 33 мача.

Ливърпул: Алисон,Александър-Арнолд, Фабиньо, Кабак, Робъртсън, Вайналдум, Тиаго(Джоунс77′), Салах, Мане, Фирминьо, Жота(Милнър 58′).

Нюкасъл: Дубравка, Фернандес, Кларк(Уилък 64′), Дъмит, Мърфи, Алмирон(Гейл 85′), Шелви, Лонгстаф, Ричи, Сен-Максимин, Жоелингтън( Уилсън 60′).

Жълти картони: Фабиньо, Кабак (Л) и Фернандес(НЮ).