В свирепо дерби на Западен Мидланд, застрашеният от изпадане тим на УБА не успя да постигне престижна и важна победа, като гост над Астън Вила и допусна изравнително попадение в добавеното време и завърши 2-2, с което драстично намали шансовете си за спасение.

В изпъстрен с драматизъм и събития двубой, “виланите“ поведоха след дузпа още в 9-та минута чрез Ел-Гази, който прати Джонстън в обратния ъгъл. Нарушението бе извършено от Аджайи срещу Баркли и бе правилно отсъдено от съдията Атуел и потвърдено от ВАР.

В 22-та минута бе отсъдена втора дузпа в отсрещния край. Мейтланд-Найлс бе повален в наказателното поле от Конса, а Матеуш Перейра отбеляза изравнителното попадение. По-късно бразилеца удари и греда.

Второто полувреме започна ползотворно за “дроздовете“, които още в 47-та минута обърнаха резултата в своя полза. Грешка на Конса бе използвана от Диане, който излезе на стрелкова позиция и нанесе удар, който рикошира в Мингс и влетя във вратата на Мартинес.

Астън Вила осъществи страхотен натиск и след тотален щурм успя да стигне до изравнително попадение в добавеното време след гол на резервата Дейвис при изключително груба грешка на Бартли.

Така бе оформен крайният резултат 2-2 в мач в който бяха ударени 4 греди и отправени над 30 удара към двете врати. “Виланите“ може да съжаляват за многото пропуски, но същото важи и за “дроздовете“, които се виждаха победители.

АВ: Мартинез, Ел-Мохамади, Конса, Мингс, Таргет, Дъглас Луиз (Рамзи 78′), МакГин, Траоре (Уесли 90+1′), Баркли (Дейвис 82′), Ел-Гази, Уоткинс.

УБА: Джонстън, Фърлонг, Аджайи, Бартли, Таунзънд, Йокушлу, Перейра, Галахър, Маитланд-Найлс (О’Шей 86′), Робинсън (Филипс 67′), Диане.

Жълти картони: Йокушлу, Галахър(УБА).