Манчестър Сити победи с 1-0 Тотнъм на Уембли пред осем хиляди зрители в един истински празник за футбола във финала за Карабао Къп. Така „гражданите“ спечелиха трофея за четвърта поредна година. Това е шестия успех за тима в последните осем издания

Единственото попадение бе дело на Аймерик Лапорт с глава в 82-та минута, след центриране на Де Бройне от пряк свободен удар.

Самият голмайстор бе щастлив да избегне картон за фаул срещу Лукас Моура, защото бе декориран после за подобно такова срещу бразилеца.

Хари Кейн бе готов за игра, но предложи твърде малко за своите стандарти.

Райън Мейсън бе прибрал своя тим в половината си и чакаше удобни моменти за контраатаки.

Сити засили натиска чувствително в края на мача и усилията бяха възнаградени, след чудесно изпълнение на статично положение.

По този начин „сините“ се изравниха по трофеи с Ливърпул, като делят първото място с по 8.

Манчестър С.: Стефан, Уокър, Диас, Лапорт, Кансело, Фернандиньо( Родри 84′), Гюндоган, Марез, Де Бройне( Бернардо Силва 87′), Стърлинг, Фоудън.

Тотнъм: Лорис, Орие (Бергвайн90′), Алдервайрелд, Дайър, Регилон, Уинкс, Хойберг (Али 84′), Ло Селсо (Сисоко 67′), Лукас Моура ( Бейл 67′), Кейн, Сон.

Жълти картони: Лапорт, Фернандиньо (МС), Регилон(Т).