Бърнли постигна впечатляваща победа, като гост на Молиню над Уулвъхямптън с разгромното 0-4. Хеттрик още преди почивката отбеляза Крус Ууд, а после асистира на Ашли Уестууд за четвъртото и финално попадение.

Матей Видра също вкара топката във вратата, но попадението му бе отменено чрез ВАР за засада.

„Вълците“ показаха истинско „хорършоу“ в защита и бяха безцеремонно наказвани от момчетата на Шон Дайш, като фрапиращи грешки направиха Траоре и Боли.

Крис Ууд записа името си в рекордите. Той стана първият новозеландец отбелязал хеттрик във Висшата Лига, като вече играчи от 46 държави са попадали в тази престижна класация.

С това Бърнли вече е на сигурните 9 точки пред Фулъм и е на 14-та позиция с 36 т. в 33 мача. Уулвърхямптън е с 41 т. от 33 мача и е на 12-то място.

Уулвъхямптън: Патрисио, Саис, Коуди, Боли, Семедо( Фабио Силва 58′), Невес( Витиня 69′), Дендонкер, Ейт-Нури, Поденс( Гибс-Уайт69′), Траоре, Жозе.

Бърнли: Поуп, Лоутън, Тарковски, Мой, Тейлър, Браунхил, Уестууд, Корк, МакНийл, Видра(Родригес 73′), Ууд.

Жълти картони: Траоре(У), Лоутън и Тарковски(Б).