Лестър направи голяма крачка по дългия път за класиране в Шампионската Лига. След като губеше с 0-1 на полувремето, „лисиците “ успяха да обърнат нещата в своя полза и записаха победа с 2-1.

В 12-та минута Бентеке сякаш бе извършил нарушение срещу Тилеманс, но съдията Скот остана безмълвен и Езе изведе с чудесен пас Заха, който хладнокръвно би покрай Шмайхел и откри резултата.

През втората част Лестър засили оборотите и благодарение на чудесната форма на Ихеаначо успя да стигне до заслужена победа. Първо нигерийският национал подаде на Кастан за изравнителния гол, като после той след страхотно извеждане на Еванс нанесе унищожителен удар покрай слисания Гуаита.

Бентеке пропусна да отбележи при резултат 1-1, като Еванс успя да избие топката „под носа му“.

Попадение на Варди бе правилно отменено заради засада.

В 34-та минута се случи нещо любопитно. Бе направена пауза за да може Фофана да приеме храна, тъй като спазва строги пости през деня заради месеца Рамазан, който е от 12 април до 12 май.

Така бившият играч на Манчестър Сити е вкарал 14 гола в последните си 14 мача за „лисиците“.

С победата си Лестър затвърди третото място и има актив от 62 т. в 33 мача, а „орлите “ са 13-ти с 38 т. от 32 мача.

Лестър: Шмайхел, Фофана, Еванс, Сойюнчу, Кастан, Ндиди, Тилеманс, Томас ( Олбрайтън 70′ ), Мадисън( Перес 70′) , Ихеаначо, Варди.

Кр.Палас: Гуаита, Уорд, Куяте, Дан, ван Анхолт, Рийдевалд( Шлъп 85′ ), Миливоевич(МакКарти 83′), Езе, Аю(Таунзънд 78′), Бентеке, Заха.

Жълт картон: Рийдевалд(КП).