Арсенал съхрани шансове за краен успех в реванша с много важен гол от дузпа на Пепе, като загуби мача си с 2-1 на Естадио де ла Керамика във Виляреал. Това бе първи полуфинал в турнира Лига Европа, като момчетата на Артета се изправиха срещу бившия си наставник Емери.

Мачът започна кошмарно за лондончани, като до 29-та минута губеха с 2-0.

Тригерос и Раул Албиол отбелязаха за „жълтата подводница“. Защитата на артилеристите беше много колеблива, като само добрите намеси на Лено ги оставиха в мача.

Полувремето завърши при този резултат и когато в 57-та минута Себайос получи втори жълт картон и остави съотборниците си с десет души положението ставаше все по-трудно за Артета. Но вместо паника и колебание, Арсенал се мобилизира и успя да стигне до скъпоценно попадение чрез Пепе от дузпа. Сака бе спънат от Тригерос в 73-та минута, а националът на Кот д’Ивоар бе безпощаден и оформи крайното 2-1, като това може да се окаже най-важният гол за сезона за „топчиите“.

В 80-та минута и Виляреал остана в намален състав. Бившият играч на Уотфорд Етиен Капу получи за 12 минути два жълти картона и бе изгонен, като основен принос отново имаше Сака, срещу когото бе извършено нарушението при второто предупреждение. Трябва да се отбележи, че бившият играч на Арсенал Коклен влезе в игра през 46-та минута.

Така интригата остава открита и за реванша, който е след седмица в Лондон. Не бива обаче да се пренебрегва факта, че Виляреал се класира в 15 от общо 16 случая, в които е печелил в първата среща. Единствено през 2016г. в друг полуфинал за същата купа, този път срещу Ливърпул испанците не са били крайни победители.

Тригерос извежда „жълтата подводница “ напред в резултата

Виляреал: Руши, Фойт(Марио Гаспар70′), Албиол, Торес, Педраса(Алберто Морено 80′), Парехо, Капу, Тригерос(Гомес 80′), Жерард Морено, Пако Алкасер(Коклен46), Чуквуезе.

Арсенал: Лено, Чембърс, Холдинг, Мари, Джака, Партей, Себайос, Сака(Обамеянг 85′), Йодегард(Мартинели 63′), Пепе(Вилиан90+5′), Смит Роу(Елнени 90+5′).

Жълти картони: Торес, Капу(В), Партей, Себайос, Обамеянг (Ар).

Червени картони: Капу(В) и Себайос(Ар).