Манчестър Юнайтед унижи отново Рома на Олд Трафорд, този път в първи полуфинален мач за лига Европа с 6-2. След като бяха спечелили със 7-1 за Шампионска Лига на четвъртфинално ниво през 2007г., сега „червените дяволи“ показаха ,че този сезон кандидат за най-футболен град е Манчестър.

Още в 5-та минута Верету напусна контузен, с което подсказа злощастния край на „римските вълци“.

Мачът продължи бурно и още в 9-та минута комбинация Погба-Кавани-Фернандеш завърши с гол.

Рома успя да отговори на предизвикателството и в 15-та минута успя да изравни от дузпа за игра с ръка на Погба. Пелегрини бе изпълнител на наказателния удар и с това да завърже привидно интригата.

В 28-та минута Рома извърши втора принудителна смяна.Този път вратарят Поу Лопес си контузи рамото при удар на Погба от дистанция. Под рамките на вратата застана 37-годишният Миранте ,който впоследствие инкасира 5 попадения.

В 34-та минута Пелегрини подаде прецизно на Дзеко и той направи обрат в резултата, но три минути по-късно кошмарът с контузиите продължи и Спинацола напусна, като бе заменен от Переш.

При този резултат двата отбора се оттеглиха в съблекалните, а италианците нямаха право на повече смени …освен ако Фонсека не искаше промени нещо на почивката.

Второто полувреме протече под абсолютната диктовка на Манчестър Юнайтед, които не само направиха пореден обрат, а съсипаха опонента си.

Кавани изравни още в третата минута на втората част, след поредна асистенция за сезона на Фернандеш.

Между 64-та и 75-та минута „червените дяволи“ отбелязаха три гола чрез най-добрите на терена. Първо отново Кавани бе точен, после той бе подкосен от бившия играч на тима Смолинг и отсъдената дузпа бе превърната в гол от Фернандеш, за да се стигне до центриране на португалеца с точност до милиметри на Погба.

Остана време и за резервата Грийнууд да се разпише за крайното 6-2, който получи страхотен пас от уругвайския таран и с кинжален удар оформи крайното 6-2.

Така Манчестър Юнайтед направи реванша след седмица в Рим протоколен и ще посрещне с приповдигнато настроение „кръвния си враг“ Ливърпул в неделя. Кавани и Фернандеш отбелязаха по два гола и направиха по две асистенции, което си е повече от отлично постижение на ниво полуфинал.

Кавани нанася удар. Уругваецът се отличи с две попадения и две асистенции, което е невероятно постижение за ниво полуфинал.

МЮ: де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, МакГуайър, Шоу, МакТоминей, Фред (Матич 83′), Погба, Фернандеш(Мата 89′), Рашфорд (Грийнууд76′), Кавани.

Рома: Лопес(Миранте 28′), Смолинг, Кристалните, Ибаньес, Карсдорп, Верету(Вийар 5′), Диавара, Спинацола(Переш 37′), Пелегрини, Мхитарян, Дзеко.

Жълти картони: Погба(МЮ), Смолинг и Вийар(Р).

Бруно Фернандеш не е изненадан от случващото се на Олд Трафорд…