Манчестър Сити направи невероятно представяне и успя да спечели гостуването си в Париж на ПСЖ с 2-1, след като губеше на почивката в първа полуфинална среща в Шампионската Лига.

Мачът започна с домакински натиск, който бе възнаграден с гол в 15- минута. Анхел си Мария центрира перфектно от корнер и Маркиньос нанесе неспасяем удар с глава.

Маркиньос открива резултата

Парижани бяха по-добрият отбор през първото полувреме и заслужено се оттеглиха с гол аванс. Неймар и Килиан Мбапе показаха своята класа.

През второто полувреме „гражданите“ излязоха преобразени и бяха пълни господари на терена.

В 64-та минута Кевин Де Бройне при опит за центриране изненада Кейлор Навас и успя да изравни.

Де Бройне празнува изравнителния си гол със Стоунс и Бернардо Силва

В 71-та минута бившият играч на Евертън Идриса Гей извърши нарушение срещу Фил Фоудън. След кратка консултация между Кевин Бройне и Рияд Марез, вторият изпълни безапелационно свободния удар и докара до екстаз всички в щаба на Сити.

Рияд Марез нанася важния си удар

За да добави още мизерия във вечерта си сенегалския национал, който бе виновник за свободния удар при важния втори гол си изпроси и директен червен картон за нарушение срещу Илкай Гюндоган. Така той стана вторият играч в турнира след Алваро Арбелоа през 2013г. , който бива гонен два пъти в един турнирен сезон.

Така Манчестър Сити е в командна позиция преди реванша след седмица и има пълните основания да се чувства фаворит.

Радост в небесносиньо

ПСЖ: Навас, Флоренци, Маркиньос, Кимпембе, Бакер, Гей, Паредес (Ерера 83′), Ди Мария (Данило 80′), Верати, Неймар, Мбапе.

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Стоунс, Рубен Диаш, Кансело (Зинченко 61′), Бернардо Силва, Родри, Гюндоган, Марез, Де Бройне, Фоудън.

Жълти картони: Паредес, Неймар (ПСЖ), Кансело, Де Бройне (МС).

Червен картон: Гей (ПСЖ).