Брайтън направи огромна крачка към спасяването си, като победи на своя Анекс Лийдс Юн. с 2-0.

Така “ чайките“ имат аванс от цели 10 точки пред Фулъм и са почти сигурни в спасението си.

В 14-та минута нескопосана изява на Алиоски в наказателното поле доведе до дузпа срещу Уелбек. Зад топката застана Грос, който не сгреши и откри резултата.

След това домакините пропусна няколко чудесни шанса да увеличат аванса си, като се стигна до 79- та минута, когато Уелбек по чудесен начин оформи крайното 2-0.

Така Брайтън спечели осем от последните девет мача срещу Лийдс и се изкачи на 14-то място с 37 т. Опонента му има в актива си 47 т. и е на 10-та позиция.

Брайтън: Санчес, Уайт, Дънк, Уебстър, Фелтман, Грос, Бисума(Мак Алистър 90+2′), Бърн, Тросар(Яканбакш 89′), Може, Уелбек(Модер 90).

ЛЮ: Мелие, Айлинг, Йоренте (Ернандес 79′), Струийк, Алиоски(Поведа-Окампо 46′), Кох, Далас, Клих, Робъртс, Харисън, Бамфорд(Родриго 59′).

Жълти картони: Грос(Б), Айлинг(ЛЮ).

Голмайстори: 1-0 Грос(14′ дузпа), 2-0 Уелбек(79′).