Евертън затвърди отчайващо слабата си домакинска форма, като за пореден път загуби на Гудисън Парк, този път от Астън Вила с 1-2.

Това е най-често играното съперничество в топ нивото на английския футбол.

През цялата среща защита на „карамелите“ бе в окаяно състояние, като само героичните намеси на Пикфорд избавиха тима на Анчелоти от разгром.

В 13- та минута след нелепа намеса и груба грешка на Холгейт, Уоткинс се измъкна и нанесе безпощаден удар покрай английския страж.

Мърсисайдци имаха късмет да изравнят бързо, като в 19-та минута Калвърт-Люин нанесе страхотен удар с глава след корнер.

Въпреки изравняването, „виланите“ бяха по-опасния и по-напористия отбор и заслужено спечелиха. Уоткинс направи непростими пропуски, които все пак не се оказаха фатални за отбора му. Само през първото полувреме, той нанесе осем удара към вратата на Пикфорд!

Когато Евертън, който бе шокиран през целия мач от контузията по време на загрявката на Хамес, се хвърли за победа, но остана неприятно изненадан от чудесен удар на Ел Гази, който би в далечния ъгъл на Пикфорд и донесе победата за Астън Вила

Така надеждите за излаз в Европа на “ карамелите“ бе драстично лимитирано, а те имат едва една победа в последните си 10 мача на Гудисън Парк.

Евертън: Пикфорд, Коулмън, Холгейт, Годфри, Дин, Алан, Андре Гомеш(Делф 70′), Айоби(Бернард 76′), Сигурдсон (Кинг 82′), Ричарлисон, Калвърт-Люин.

АВ: Мартинес, Кеш, Конска, Мингс, Таргет, Дъглас Луис, МакГин, Траоре(Рамзи 88′), Баркли, Ел Гази(Дейвис 90+2′), Уоткинс.

Жълти картони: Дъглас Луис, Ел Гази(АВ).

Голмайстори: 0-1 Уоткинс(13′), 1-1 Калвърт-Люин (19′), 1-2 Ел Гази(80′).