Лестър не можа да се възползва от възможността, че игра над 80 минути с човек повече и завърши наравно в Саутхямптън при резултат 1-1.

Още в 10-та минута Вестергаард получи за пръв път в кариерата си червен картон за нарушение срещу Варди.

Така „лисиците“ останали с човек повече осъществиха натиск , но противно на очакванията, „светците“ бяха тези, които откриха резултата.

В 61-та минута Уорд-Праус изпълни перфектно отсъдената дузпа за игра с ръка на Ихеаначо в наказателното поле, след удар на Армстронг.

Все пак логиката възтържествува в 68-та минута, когато при разиграване в близост до пеналта нигериецът си изкупи вината за дузпа и центрира по клиничен начин за да може Еванс да оформи крайното 1-1.

В самия край на мача, вратарят на Саутхямптън МакКарти спаси по невероятен начин удар на Варди.

Саутхямптън: МакКарти, Уокър-Пиърс, Вестергаард, Беднарек, Стивънс, Минамино(Диало 76′), Уорд-Праус, Армстронг, Тела(Салису15′),Адамс(Н’Лундулу90+1′), Редмънд.

Лестър: Шмайхел, Фофана(Перес 46′), Еванс, Союнчу, Кастан, Ндиди, Тилеманс, Томас(Олбрайтън 68′), Мадисън, Ихеаначо, Варди.

Жълт картон: Минамино(С).

Червен картон: Вестергаард (С).

Голмайстори: 1-0 Уорд-Праус (61′), 1-1 Еванс(68′).