Арсенал изтръгна победа над Челси на Стамфорд Бридж с минималното 1-0. Така те постигнаха дубъл срещу градския си съперник. Голмайстор беше Смит Роу в 16-та минута. Той се възползва от много несъобразено връщане на Жоржиньо към Арисабалага и подканващ пас на Обамеянг.

През второто полувреме, изравнителен гол на Пулишич бе правилно отменено поради засада.

С влизането на Зийеш и Жиру, Челси упражни натиск в заключителната част на срещата, но не успя да постигне даже и частичен успех, въпреки че и гредите на два пъти бяха помощник на Лено.

С тази изключително престижна и важна победа, „артилеристите“ изскочиха на 8-мо място пред Евертън и отново имат шанс да се намесят в местата даващи право за Лига Европа или новосформираната Лига на Конференциите. Това може да подейства като балсам за раната, която представянето на тима през сезона причини на привържениците си.

„Сините“ не успяха да си осигурят спокойствие за класирането си в Шампионската Лига и могат да съжаляват за пропуснати си шансове. Въпреки това, те държат нещата в свои ръце и всичко зависи само от техните резултати до края на сезона.