Ливърпул победи „кръвния враг“ Манчестър Юнайтед на неговия терен Олд Трафорд с 4-2 в запомнящ се мач изпълнен със събития на и извън терена. Това е първа победа от седем години насам за тях в „Театъра на мечтите“.

Преди срещата, автобусът на мърсисайдци бе спрян от паркирани коли на пътя, а отново имаше протести на фенове на домакините срещу управлението на фамилия Глейзър. Това за пореден път се отрази на представянето на домакините.

Отново имаше протести на феновете на домакините

Срещата започна с домакински натиск и голът не закъсня. В 7-та минута, удар на Фернандеш рикошира във Филипс и топката влетя в мрежата покрай слисания Алисон.

Ливърпул стоеше по-добре на терена и след консултация с ВАР бе отменена дузпа за нарушение на несъобразителния Байи, който изби първо топката и после подкоси виновника за гола Филипс.

Това не смути момчета на Клоп и в края на полувремето Жота успя да изравни. И когато всички очакваха почивката, дойде и заслужения аванс на бившите шампиони след гол с глава на Фирмино и сериозна грешка на Погба при позиционирането му.

Второто полувреме започна по впечатляващ начин. Фирмино отбеляза втория си гол още в 47-та минута и даде аванс от два гола за своя тим, след груба грешка на Шоу. После Жота уцели и напречната греда, а защитата на домакините изглеждаше изключително несигурна в отсъствието на капитана им МакГуайър.

„Червените дяволи“ изглеждаха смутени, но се възползваха по отличен начин и Рашфорд намали.

Рашфорд вкарва второто попадение за тима си

Така, Манчестър Юнайтед осъществи финален натиск, който се оказа ялов, като Грийнууд бе близо до изравняване и в последната минута след чудесна контраатака Салах нанесе последния удар и с това оформи крайното 2-4.

Това е втора домакинска загуба за Манчестър Юн. в рамките на два дни, с което те затвърдиха слабата си форма у дома. В оставащите две срещи, те се нуждаят математически от победа за да са сигурни за втората позиция.

Ливърпул получи страшен допинг в тежката борба за Топ 4 и абсолютно заслужено спечели на терена на най-големия си съперник. Това е първа победа на Клоп на Олд Трафорд!