Нюкасъл и Манчестър Сити изиграха страхотен и резултатен мач, без напрежение завършвайки 3-4. Това бе първа среща за двата тима, след като Юнайтед си извоюва място и догодина в най-силната дивизия, а Сити бе коронясан за шампион.Така паднало напрежението в двата лагера ни предостави нападателен и открит футбол, който бе зрелищен за наблюдаване.

Карсън бе на вратата на Сити в първия си мач от март 2019 насам, но се наложи да вади топката цели три пъти.

Над всички обаче беше Торес, чийто инстинкт да завършва положенията му даде възможност да отбележи хеттрик.

Резултатът бе открит от „свраките“ в 25-та мин., като Крафт завърши с мощен удар с глава прекрасно центриране на Шелви от корнер.

Крафт открива резултата

„Гражданите“ реагираха веднага и изравниха в 39-та мин. чрез Кансело, чийто удар рикошира в тялото на Мърфи и излъга Дубравка.

Кансело изравнява резултата

Това обаче не бе всичко за полувремето. В 42-та мин. Торес отбеляза с пета страхотно попадение, след чудесен пас на Гюндоган.

Торес бележи първото си попадение

За да стане мачът още по-интересен, в последната минута на полувремето, Нюкасъл изравни след дузпа реализирана от Жоелингтон. Първоначално бе отсъдена засада на Сен-Максимин, но след преглед на ВАР, Френд промени решението си и отсъди наказателен удар за фаул на Аке над Жоелингтон.

Жоелингтон бележи дузпа

През второто полувреме паднаха три попадения в рамките на 4 минути. Това се случи между 62-та и 66-та минута.

Първо Уокър извърши нарушение в наказателното поле срещу Уилък, който застана зад топката след малък протест на Жоелингтон, но Карсън отрази удара му. Топката попадна отново в близост до играещия под наем играч от Арсенал и той я довкара за да изведе Нюкасъл напред в резултата.

Уилък извежда Юнайтед напред

Сити реагира като ужилен и само за две минути отбеляза два гола. Между 64-та и 66-та мин., Торес оформи своя хеттрик, като показа завиден хищнически инстинкт в завършването на голови положения, след асистенции на Жезуз и добавка след удар на Кансело.

Така Сити постигнаха 20-та поредна победа като гост и 12-та в първенството.

Нюкасъл бе достоен противник, но не можа да се противопостави на шампиона на Англия.