Лийдс Юн. спечели с разгромен резултат гостуването на Търф Муур в Бърнли с 4-0.

С два гола се отличи Родриго, който влезе през второто полувреме на мястото на направилия слабо полувреме Бамфорд.

Резултатът бе открит в 44-та мин. от Клих, след прекрасна контраатака и страхотен шут извън наказателното поле.

Клих открива резултата

Второто полувреме предложи повече интересни моменти, като Бърнли създаде доста положения, но не успя да реализира гол.

Противниците от Лийдс пък показаха страхотна клиничност и успяха да вкарат три попадения.

В 60-та минута Харисън увеличи аванса срещу хода на играта, след първоначален неточен удар на Алиоски.

След това дойде моментът на Родриго да изпъкне.Той успя да отбележи два страхотни гола за две минути между 77-та и 79-та и така оформи крайното 0-4.

С тази разгромна победа Лийдс затвърди десетата си позиция.

Бърнли допусна разгромна загуба, въпреки добра игра и доста пропуснати възможности в първия си мач, след като си осигури оставането в дивизията.