Уест Хям не успя да постигне победа на Амекс в Брайтън, като завърши наравно 1-1, като с това затрудни позицията за класиране в Евротурнирите.

Всичко най-интересното се случи в самия край на мача, когато първо в 84-та мин. Уелбек се възползва от чудесен пас на Тау и завърши хладнокръвно за да открие резултата в полза на своя тим.

Уелбек открива резултата

Три минути по-късно Бенрама отбеляза своя първи гол във Висшата Лига със страхотен шут от разстояние.

Уест Хям загуби почва под краката си за класиране в Шампионската Лига, като сега го чака борба за запазване на място в шестицата.

Мачът не предвишаваше подобно развитието, след като през първите 80 минути на двубоя не се виждаше как двата тима ще отбележат попадения.

След контузия в игра се завърна Райс, който направи добър мач за „чуковете“.

Уест Хям имаха претенции за дузпа в последната минута, като центриране на Лингард удари първо хълбока на Уебстър и после рикошира в ръката му.