Изиграха се първите полуфинални срещи в плейофната фаза в Чемпиъншип. Бе истински празник за привържениците да се завърнат по трибуните, макар и без да се изпълват повече от 25% от капацитета на стадионите домакини.

Борнемут постигна минимална победа с 1-0 на своя Виталити срещу Брентфорд пред 2 000 зрители. Единственото попадение бе дело на Данжума в 55-та минута, след показна контраатака проведена от Бруукс и Соланке.

„Черешките“ създадоха доста шансове за гол, докато Мбемо и Маркондеш направиха пропуски за лондончани.

В другата среща на Оукуел, домакинът Барнзли допусна традиционна загуба от Суонси пак с минималното 0-1. Единственото попадение бе дело на Андре Аю в 39-та минута със страхотен шут с левия крак. На стадиона бяха допуснати 4 000 зрители.

Андре Аю бележи единственото и победно попадение за „лебедите“

Вратарят на гостите Уудман, направи страхотен мач и се отличи с редица важни спасявания.